Metamorfose Viskade Velsen

In het najaar van 2019 kreeg Beens Groep de opdracht om in bouwteamverband de oude Viskade in Velsen/IJmuiden een totale metamorfose te geven. Een oude steiger moest plaatsmaken voor een functionele kade voor de visafslag, een oude loods werd gesloopt en het gehele gebied werd aantrekkelijk ingericht.

Veel groen en ruimte

Samen met Iv-infra (ingenieursbureau) en Hosper (landschapsarchitect) heeft Beens deze opdracht aangepakt en binnen 4 maanden lag er een ontwerp en vergunning voor de werkzaamheden. Binnen dit ontwerp lag de focus op een functionele ruimte met een prettige verblijfsfunctie. Duidelijke gescheiden verkeersstromen voor wegverkeer, heftrucks, voetgangers en recreanten. Het is een aantrekkelijk ontwerp. Veel groen, ruimte voor terrassen en een veelzijdige locatie te gebruiken voor grote en kleine evenementen. Na het afronden van het ontwerptraject heeft Beens in april 2020 de realisatieopdracht ontvangen voor realisatie. 


Uitdaging

De opdracht was uitdagend. We werkten met de winkel open, met continue tijdelijke verkeersmaatregelen die strak moesten worden afgestemd met alle nood- en hulpdiensten in de omgeving. Ook de bedrijvigheid van de ondernemers ging door. De projectleider, werkvoorbereider en uitvoerder werkten samen met onze omgevingsmanager die verantwoordelijk was voor de communicatie en lijntjes naar de stakeholders. Beens verzorgde daarmee ook de bereikbaarheid, leefbaarheid en veiligheid van de omgeving tijdens de werkzaamheden.

Meer actueel

Circulair Depot in Lelystad biedt ruimte voor duurzaamheidsambities

Circulair Depot in Lelystad biedt ruimte voor duurzaamheidsambities

Na een unieke verbouwing nam Beens Speciale Projecten onlangs haar Circulair Depot met gloednieuwe houtzagerij in Lelystad in gebruik. Wethouder Sjaak Kruis van de gemeente Lelystad en Karst-Jan Beens, Algemeen Directeur Beens Groep, openden met veel plezier het vernieuwde kantoor.

Lees meer
Constructies voor de waterbouw

Constructies voor de waterbouw

Een aantal jaren terug specialiseerde Beens Groep zich in het vervaardigen van (grote) staalwerken, te verwerken in eigen projecten. Inmiddels zijn er al diverse werkstukken onder NEN-EN 1090 normering van ontwerp tot uitvoering gerealiseerd, zoals afmeerpalen, remmingwerken, golfbrekers en ook wadpalen met markerings-/waarschuwingsinstallatie in het Waddengebied.

Lees meer
arrows-right betekenisvol betrokken bekwaam eerste-kennismaking facebook gesprek linkedin mail plaats solliciteren soort-werk telefoon tweede-kennismaking whatsapp welkom-bij-de-familie