Eerste hap bagger uit de haven van Lemmer

Gistermiddag heeft wethouder Johannes van der Pal ‘de 1e hap bagger’ uit de haven van Lemmer opgeschept. Het was een lang gekoesterde wens van gemeente De Fryske Marren om de havens en de vaargeul naar het IJsselmeer uit te baggeren voor meer diepgang. Beens Dredging, onderdeel van Beens Groep, heeft de werkzaamheden namens Gemeente Fryske Marren in opdracht gekregen. De 3 havens, Industriehaven, Vluchthaven en Werkhaven worden de komende periode uitgebaggerd en tevens de vaargeul naar het IJsselmeer. Al met al zo’n 150.000 m3 bagger. Het officiële startmoment van de ‘eerste hap bagger’ heeft wethouder van der Pal verzorgd vanaf een baggerkraan op ponton.

Tijdens de komende werkzaamheden wordt er rekening gehouden met het vaarseizoen. Ondanks de drukte van pleziervaart in deze periode zullen zij hier weinig tot geen hinder van ondervinden. De werkzaamheden worden uitgevoerd met nieuw materieel waarin Beens Dredging onlangs geïnvesteerd heeft. Het wordt uitgevoerd met een baggerkraan op een zogenaamd ‘stappenponton’ wat zich zelf in stappen kan verplaatsen op het water. De bagger wordt in beunbakken geschept en naar een depot over het water vervoerd.

Het baggeren in de havens is nu officieel gestart en naar verwachting zal het baggerwerk in de vaargeul medio september starten.

Meer actueel

Nieuwe Hitachi ZX490-7 op maat gebouwd voor Beens Groep

Nieuwe Hitachi ZX490-7 op maat gebouwd voor Beens Groep

Bij Beens Groep werken we dagelijks aan complexe vraagstukken in de constructieve waterbouw. Dat vraagt om materieel dat past bij onze manier van werken: betrouwbaar, veilig en exact afgestemd op de praktijk. Onlangs hebben we daarom een nieuwe Hitachi ZX490-7 in gebruik genomen, volledig geconfigureerd voor onze werkzaamheden op en rond het water.

Lees meer
“Je weet van tevoren niet wat je gaat tegenkomen”

“Je weet van tevoren niet wat je gaat tegenkomen”

Renovatie kluismuren en kelders in Utrecht vergt maatwerk. Behoud van erfgoed en vakmanschap gaan hand in hand.

Lees meer
arrows-right betekenisvol betrokken bekwaam eerste-kennismaking facebook instagram gesprek linkedin mail plaats solliciteren soort-werk telefoon tweede-kennismaking whatsapp welkom-bij-de-familie