"Duwboot Harmke", welkom in de familie!

Door naar eigen inzicht en in eigen beheer een duwboot met ploeg te ontwikkelen, heeft Beens Dredging een unieke combinatie in huis: hopperwerk en ploegwerk uitvoeren met hetzelfde vaartuig. Een vaartuig dat ook nog eens voldoet aan de laatste duurzaamheidsvoorschriften; een NOx-uitstootreductie van 85%, conform stage 5 emissie-eisen.

Als Hoofd materieel van Beens Groep maakte Gerben Busweiler onderdeel uit van de werkgroep die de innovatieve combinatie realiseerde. “We wilden de inzetbaarheid, effectiviteit en duurzaamheid van ons baggerwerk verbeteren.” Het idee was om een veelzijdig inzetbaar materieelstuk te ontwikkelen, want bij hopperwerk komt ook altijd ploegwerk kijken.

“De sporen die ontstaan, omdat de sleepkop van de hopper door de waterbodem trekt, moeten om de zoveel tijd worden geëgaliseerd. Dit voorkomt dat de sleepkop in de eigen getrokken sporen valt. En zorgt ervoor dat we uiteindelijk een vlakke waterbodem op kunnen leveren”, vertelt Busweiler.

Familienaam
In 2017 is de eerste stap gezet door een aangekochte onderlosser om te bouwen tot sleephopper. Die werd in de eerste periode voortgestuwd door een ingehuurde duwboot. “In de afgelopen periode is de uitvoering van het laatste deel gerealiseerd. We kochten een duwboot aan en verbouwden deze tot een multi-inzetbare duw/ploegboot. We kunnen nu met één materieelstuk hopperwerk en ploegwerk uitvoeren”, aldus Busweiler.

Traditiegetrouw kreeg ook dit Beens-schip met eigen voortstuwing en accommodatie een familienaam. En dus is na Karst (opa), Wilhelmina (oma) en Klaas (vader) nu ook de moeder (Harmke) van algemeen directeur Karst-Jan Beens vernoemd.

Een tevreden crew
De bemanningsleden Kees Helder, Rutger Busweiler en Gerrit Wijker zijn erg blij met Harmke. Al bij het eerste baggerwerk met deze nieuwe combinatie in de haven van Den Helder merkten zij de voordelen. Wijker: “We kunnen deze baggerklus nu met één materieelstuk uitvoeren. We halen een grote hoeveelheid weg met de hopper en egaliseren de bodem dankzij de ploeg op de Harmke. Een ander voordeel is dat we op plekken waar we voorheen met de hopper lastig bijkwamen, nu met hetzelfde materieelstuk kunnen ploegen. We ploegen het materiaal dan van de moeilijke hoek naar een open ruimte, waar we het vervolgens op kunnen zuigen met de hopper. Zo kunnen we nog efficiënter onze werkzaamheden uitvoeren”

Meer actueel

Samen sterker in behoud van monumentaal erfgoed

Samen sterker in behoud van monumentaal erfgoed

De onderhoudsopgave voor het behoud van monumentaal erfgoed in Nederland is groot. In binnenstedelijke gebieden waar infrastructuur en historie elkaar raken, is het veiligstellen van eeuwenoude kades, bruggen en werfkelders onlosmakelijk verbonden met het beschermen van hun cultuurhistorische waarde. Het duurzaam onderhoud - en daarmee behoud - van monumentaal erfgoed vraagt om specialistische kennis en vakmanschap. Die uitdaging gaan Beens Groep en Heldoorn Restauraties & Gevelwerken graag samen aan. Het resultaat: een krachtige combinatie van constructieve waterbouw en toekomstbestendig restauratiewerk.

Lees meer
Van plan naar praktijk: zekerheid in uitvoering door bouwteam in Loosdrecht

Van plan naar praktijk: zekerheid in uitvoering door bouwteam in Loosdrecht

In 2023 stond de provincie Noord-Holland voor een uitdaging binnen de Aanpak Oostelijke Vechtplassen: het baggeren van de vijf Loosdrechtse Plassen (circa 8,5 km²). Destijds heeft Beens Dredging, onze baggerdivisie, de aanbesteding gewonnen met het beste plan van aanpak. Vervolgens zijn we samen met de provincie in bouwteamverband aan de slag gegaan om de uitvoering zorgvuldig voor te bereiden.

Lees meer
arrows-right betekenisvol betrokken bekwaam eerste-kennismaking facebook instagram gesprek linkedin mail plaats solliciteren soort-werk telefoon tweede-kennismaking whatsapp welkom-bij-de-familie